Chovatelská stanice britských koček Sweet Rose
www.britskakocka.unas.cz

 

 

 

Novinky:

5.10.2021

13. 9. 2021 se nám narodila neplánovaná koťátka. Bohužel jsou kočičky Queen poslední. Stejně jako u nedávného vrhu u kočky Bělky, došlo k torzi dělohy a také Elinka byla kastrovaná. Tentokrát to však bylo v termínu porodu. O půlnoci z neděle na pondělí se podařilo zachránit dvě malinkatá koťátka. Jména jsem jim dala po jejich babičce, Cecilka lilově želvovinová a Cilka modře želvovinová kočička.

 Vrh C Cecilka Cilka

 

27.6.2021

Bettynka nám roste do krásy. Je sice jedináček, ale doma si s ní hraje maminka, nedávno kastrovaná Bělka a hlavně starší kočička, která zůstává doma.

 Betty Betty

 

10.6.2021

Bettynce už je 1 měsíc. Je to nádherně chlupatá, krátkosrstá, krémová kulička. Zatím se stále ještě kojí, zkoumá okolí pelíšku, hraje si s maminkou, leze do výšky na škrabadlo a na pelíšek a čeká na svojí novou rodinu.

 Betty Betty

 

13.5.2021

O víkendu se kocourovi Walentýnovi a kočičce Ganešce narodilo jedno krémové koťátko. Je to kočička, které jsem dala jméno Betty.

vrh B2 Betty

 

5.2.2021

Koťátka si ještě dva týdny budou užívat společného života. Dnes jim již patří celý dům. Nejraději mají schody, kde se dostatečně vyřádí. Na svět se dívají i z horního patra kočičího stromu a jen já mám obavu, aby náhodou nespadla. Včera se jejich otec Walentýn projel do Libeře na veterinu k MVDr Hribovi. Sono prohlídka dědičné nemoci HCM je negativní.

Albert Adélka

 

 

1.4.2021

Zdravotní stav březí kočičky Bělky se v pondělí zkomlikoval. Bohužel kočička byla po půlnoci operována a vykastrována.

Bělka 

 

26.3.2021

Koťátkům budou pomalu 2 měsíce. Rádi se kojí u maminky, ale jejich jídelníček se skládá z tvarohu a granulek. Maso, sušené mléko i jogurt zatím stále odmítají.

Albert Adélka

 

7.3.2021

Koťátka mám rostou jako z mlíčka. Byl jim již měsíc. Začínají nesměle dovádět a hlavně stále objevují svět. I když jsou ještě malinká, jsou velmi zvědavá a vše zkoumají.

Adéla Albert

 

5.2.2021

Máme první letošní koťátka, kočičku Adélku a kocourka Axela. Kocourek je modře tečkovaný, kočička modře želvovinová tečkovaná. Kočičí maminka je Elinka, tatínek je Walentyn.  Kočička se narodila poměrně malinká, zato kocourek je obřík, jaký se hned tak nenarodí, naštěstí to mamina zvládla bez problémů.

Adélka  Axel

 

15.1.2021

Začátkem února čekáme koťátka - vrh A2. Kočičí tatínek Walentyn, kočičí maminka Elinka.

Elinka a Walentyn 

 

Ohlédnutí za rokem 2020

Loňský rok začal smutně. 15.1. odešla za duhový most fenka Jenny a tím končí naše závodní kariéra dogtrekkingu.
Ani koťátek se moc nenarodilo, 2 vrhy a jen 3 koťátka. Otcem všech koťátek byl Walentyn, kočičí maminkou Elinka a Bělka.
V lednu jsem si zažádala o chovatelskou stanici Sweet Rose Dog pro dlouhosrstou kolii Nelinku (Baywatch). Proděhlo několik vyšetření: kyčle, kolena, oči - vše v normálu. Koncem roku jsme jeli do Kladna, kde bydlí pes Androma Best Gambler, velice pěkný, jeden z mála, který je výborně vyšetřený. V Česku to bude ojedinělé spojení dvou linií (Slovenské a Slovinské)
Na konci listopadu byla nakrytá kočička Elinka. Čekáme koťátka začátkem února.
I v minulém roce jsem dostala od vás fotky kočiček a kocourků. Vendulka, Waldemar, Yanna.

Vendulka Waldemar Yanna 

 

30.12.2020

Fenka Neli (Baywatch) byla na zásnubní návštěvě u pesa Androma Best Gambler   

Neli Best

Přejeme veselé Vánoce, vše nejlepší, hodně zdraví a spokojenosti do nového roku 2021

PF2021 

31.7.2020

Zítra oslaví kočička Cecilka své 15. narozeniny. Je to maminka Elinky, babička Bělky a kocourka Yorka, který čeká na novou rodinu a dělá společnost nejmladšímu pravnukovi Zbyškovi. Přejeme kočičce všechno nejlepší a hlavně hodně zdravíčka.

Cecilka 

24.7.2020

Koťátka jsou zase o měsíc starší. Vrhu Y by se mohl příští týden rozjíždět do nového domova. Protože Zbyšek by nám tu zůstal sám, nemám zatím kocourka Yorka zamluveného a budu doufat, že mu bude dělat ještě nějakou dobu společnost, aby nejmladšímu jedináčkovi nebylo smutno a měl si s kým hrát. Ačkoli je mladší, dokáže se staršími koťaty řádit ostošest a skoro ve všem se jim vyrovná. Tím, že je dlouhosrstý vypadá ze všech koťat největší.

Yanna York Zbyšek 

19.6.2020

Koťátka nám rostou jako z mlíčka. Koťátkům vrhu Y budou pomalu 2 měsíce a dlouhosrstému kocourkovi z vrhu Z je dnes 1 měsíc. Mladší kocourek je společně se staršími koťaty, ale na jejich hry je ještě malý. Zatím prozkoumává okolí, všechny hračky a granulky.

Yanna York Zbyšek 

 25.5.2020

Minulý týden se kočičce Bělce se narodilo jedno krémové koťátko. Maminka je dlouhosrstá, tatínek krátkosrstý, necháme se překvapit, jak dlouhou srst bude mít koťátko.

vrh Z vrh Z

15.5.2020

Koťátka vrhu Y nám rostou jako z mlíčka. Pochutnávají si zatím stále u mléčného baru. Dříve jen jedla nebo spala. V posledních dnech již pomalu začínají prozkoumávat okolí svého domečku.

Yorika York

1.5.2020

Letos máme prví koťátka, vrh Y. Kočičí maminkou je Elinka a tatínkem Walentýn. Narodila se dvě koťátka. První přišel na svět lilový tečkovaný kocourek a druhá kočička modře želvovinová mramorovaná. Nyní v době karantény si přítomnosti nás lidí budou určitě užívat.

vrh Y vrh Y

29.4.2020

Fenka Baywatch Babe Yaless Blue - Nelinka  byla v prosinci na výstavě i bonitaci, kde byla uchovněná. Začátkem roku byla vyšetřena  na některé dědičné nemoci, vše bez nálezu. Od dnešního dne máme nejen chovatelskou stanici koček Sweet Rose.cz, ale také chovatelskou stanici psů Sweet Rose Dog. Můžeme se těšit nejen na koťátka, ale i štěňátka.

Nelinka Neli

9.4.2020

Veselé Velikonoce 

 

15.1.2020

Jenny 15.1.2020 

 

 

Ohlédnutí za rokem 2019

V loňském roce se u nás konečně narodily plánované tři vrhy koťátek, postupně po měsíci. Otcem všech koťátek byl Walentyn. Kočičí maminkou byla Ganeška, Bělka a srpnová koťátka patřila Elince. Několik dní u nás bylo všech 11 koťátek, ale pomalu se nejstarší koťata začala rozjíždět do nových domovů.
V prosinci jsem uchovnila fenku Nelinku a začátkem tohoto roku jsem nechala udělat některá vyšetření. Čekáme na schválení chovatelské stanice a v příštích letech se můžeme těšit na malinká štěňátka.
I v minulém roce jsem dostala od vás fotky kočiček a kocourků. Vendulka a Viktorie, Missy, Sebastian.


Viktorie a Vanilka Missi Sebastian

Novinky z roku 2019 ...

Novinky z roku 2018 ...

Novinky z roku 2017 ... 

Novinky z roku 2016 ...  

Novinky z roku 2015 ... 

Novinky z roku 2014 ...

Novinky z roku 2013 ...

Novinky z roku 2012 ...

Novinky z roku 2011 ...

Novinky z roku 2010 ...

Novinky z roku 2009 ...

Novinky z roku 2008 ...